Novavax získal kontrakt Ministerstva obrany Spojených států amerických na vakcínu COVID-19

11.06.2020

  • 60 milionů dolarů na financování výroby NVX-CoV2373
  • 10 milionů dávek, které mají být dodány Ministerstvu obrany USA v roce 2020

GAITHERSBURG, Md., 4. června 2020 (GLOBE NEWSWIRE) - Novavax, Inc. (NASDAQ: NVAX), moderní biotechnologická společnost vyvíjející vakcíny nové generace pro závažné infekční choroby, dnes oznámila, že získala smlouvu s Ministerstvem obrany Spojených států amerických na výrobu vakcíny NVX-CoV2373, kandidáta na vakcínu Novavax COVID-19. NVX‑CoV2373 vakcína byla vytvořena na základě stabilního rekombinantního povrchového S-proteinu koronaviru, vyrobeného pomocí vlastní technologie a zahrnuje patentované adjuvanty Novavax Matrix-M ™.

Společnost JPEO-CRBND-EB se zavázala podpořit společnost Novavax při výrobě několika složek vakcíny, jež budou vyrobeny v USA, a to díky financování z Programu na ochranu zdraví až do výše
60 milionů dolarů. Dohoda zahrnuje dodávku 10 milionů dávek vakcíny NVX‑CoV2373
pro Ministerstvo obrany USA v průběhu roku 2020. Tato dodávka, by měla být použita v klinických studiích fáze 2/3 nebo na základě získání Oprávnění nouzového použití (EUA), v případě, že je schváleno americkým úřadem FDA.

"Jsme opravdu poctěni za příležitost chránit náš vojenský personál a jejich rodiny, kteří se věnovali potřebám občanů USA a dalších po celém světě," řekl Stanley C. Erck, prezident a generální ředitel společnosti Novavax. "Důležité je, že toto financování umožní společnosti Novavax významně rozšířit svou výrobní kapacitu vakcíny NVX-CoV2373 v USA, což je kritický krok pro zajištění schopnosti poskytnout vakcínu proti nemoci COVID-19."

V rámci smlouvy bude Novavax spolupracovat s americkou Organizací pro vývoj biologických kontraktů (CDMO) na výrobě antigenní složky NVX-CoV2373, která bude určena pro výrobu minimálně 10 milionů dávek vakcíny. Společnost Novavax bude dále spolupracovat se společností CDMO na zvýšení produkce adjuvantu Matrix-M, což je složka vakcíny.