Bohumilský závod společnosti Novavax navštívila vládní delegace

25.08.2020

25. srpna 2020, Bohumil - Výrobní závod Praha Vaccines, který v květnu akvírovala globální biotechnologická společnost Novavax, vyvíjející kandidátskou vakcínu proti nemoci COVID-19, dnes navštívila vládní delegace. Stanley C. Erck, generální ředitel a prezident společnosti Novavax, přivítal v prostorách výrobního závodu Bohumil předsedu vlády Andreje Babiše spolu s Romanem Prymulou, vládním zmocněncem pro vědu a výzkum ve zdravotnictví. Setkání se zúčastnil i americký velvyslanec Stephen King.

"Návštěva dvou nejvýznamnějších českých vládních představitelů v našem Bohumilském výrobním závodě je pro nás velká pocta. Vážíme si vztahu, který s českou vládou máme, a věříme, že dokážeme naši spolupráci i nadále prohlubovat," říká generální ředitel a prezident společnosti Novavax Stanley C. Erck. "Naše přítomnost v České republice, zejména potom v Bohumilském výrobním závodě, je pro firmu a také její budoucí investice velmi důležitá. Česká republika má hodně co nabídnout a stejně tak i my - společně můžeme naplnit vizi moderního zdravotnického průmyslu a cílit nejen na boj proti nemoci COVID-19, ale i proti jiným celosvětově se šířícím chorobám," dodává.

"Jsem velice rád, že se potkávám s panem prezidentem Erckem," řekl premiér Andrej Babiš. "Podal mi informace, které byly velmi zajímavé a pozitivní. Firma Novavax chce globálně vyrábět 2 miliardy dóz vakcín proti koronaviru, z toho miliardu tady v České republice." Premiér dále zdůraznil: "Vir tady s námi bude tak dlouho, dokud nebudeme mít vakcínu. A na tom už se pracuje. Tím, že firma Novavax je u nás v Čechách, chceme s nimi o vakcíně diskutovat a případně uzavřít smlouvu."

"Pro mě je nejdůležitější bezpečnost. Za mě velice dobré zprávy, firma Novavax má samozřejmě naši plnou podporu," zakončil premiér, který dnes společně s Romanem Prymulou navštívil závod.

Samotná návštěva trvala přibližně 2 hodiny. Kromě prohlídky celého Bohumilského komplexu se ředitel a prezident společnosti Stanley C. Erck a premiér Andrej Babiš věnovali diskuzi, týkající se pokroku v oblasti vývoje vakcín a možné budoucí spolupráci.

O společnosti Novovax:

Novavax, Inc. (Nasdaq: NVAX) je moderní biotechnologická společnost, která celosvětově zlepšuje zdraví prostřednictvím vývoje a komercializace inovativních vakcín, a tím předchází závažným infekčním onemocněním. V současné době probíhají klinické studie pro NVX-CoV2373, kandidátské vakcíny proti SARS-CoV-2, viru, který způsobuje nemoc COVID-19. Kandidátská vakcína NVX-CoV2373 byla obecně dobře tolerovaná a vyvolala numericky lepší robustní protilátkové odpovědi než ty pozorované v první části klinické studie ve fázi 1/2. Dále společnost Novavax vyvinula NanoFlu ™, kvadrivalentní vakcínu na bázi nanočástic proti chřipce, která splnila všechny primární cíle v klíčové fázi 3 klinické studie u dospělých jedinců. Obě kandidátské vakcíny obsahují patentované adjuvans Matrix-M ™ založené na bázi saponinu, čímž dochází ke zvýšení imunitní odpovědi a ke stimulaci vysoké hladiny neutralizujících protilátek. Novavax je předním inovátorem rekombinantních vakcín; jeho patentovaná rekombinantní technologická platforma kombinuje sílu a rychlost genetického inženýrství pro efektivní produkci vysoce imunogenních nanočástic za účelem řešení naléhavých celosvětových zdravotních potřeb. Pro více informací navštivte www.novavax.com, nebo sledujte Twitter a LinkedIn.

Kontakt pro média:

Jana Dudrová, CommLab

jana@commlab.cz, +420 605 542 270